W 6 maja w miejscowości Lipník nad Bečvou rozegrano drugie w tym sezonie zawody w maratonie rowerowym z cyklu Author Šela Marathon. Na starcie stanęło ponad 500 kolarzy. Pogoda dopisała, niestety nie poprawiło to warunków na trasie i wyścig był bardzo ciężki technicznie. Niektóre miejsca zamieniły się w logistyczny sposób przeprawy.
Z drużyny Taurus30 Cycling Team na dystansie 48km i sumie przewyższeń ponad 1200m wystartował Remigiusz Ciupek oraz Artur Olszak z Ustronia.
Najlepiej zaprezentował się Remigiusz Ciupek, który zajął dwudzieste dziewiąte miejsce OPEN i dwudzieste miejsce w swojej kategorii wiekowej.

O swoim udziale w rajdzie opowiada Remigiusz Ciupek: - Bardzo lubię ten maraton. Tutaj naprawdę można poczuć klimat ścigania na światowym poziomie. Świetna atmosfera, bardzo liczna grupa kibiców, wyjątkowe zabezpieczenie trasy, tak że na każdym miejscu czuwała policja i służby porządkowe oraz medyczne. No i oczywiście piękne ruiny zamku, to naprawdę bardzo wyjątkowy maraton. Jechało mi się bardzo dobrze. Od samego początku starałem się narzucać swoje tempo i przesuwać się systematycznie do przodu. Nie było to łatwe zadanie, gdyż startowałem z ostatniego sektora. Trasa bardzo ciężka i technicznie wymagająca przez liczne kałuże błotne oraz bardzo podmokły teren. Podsumowując, jestem bardzo zadowolony ze swojego startu oraz z miejsca, które udało mi się zdobyć. Za rok na pewno się znów wybiorę na ten maraton ale już wtedy na pewno powalczę i jeszcze lepszą lokatę - dodaje zawodnik Taurus30 Cycling Team.

WYNIKI:
-----------------------------------------------------
Remigiusz Ciupek - 29 / OPEN, 20 / M3 - czas: 2:27.38
Artur Olszak - 57 / OPEN, 34 / M3 - czas: 2:40.09