W związku z tragicznymi wydarzeniami w Gdańsku i ogłoszeniem żałoby narodowej, nasze lokalne samorządy również podjęły działania.

Jak poinformował burmistrz miasta Wisła Tomasz Bujok - W związku z ogłoszeniem żałoby narodowej, a także zapytaniami od Mieszkańców Wisły, przygotowaliśmy  na placu Hoffa miejsce, w którym będzie można zapalić znicz i złożyć kwiaty, upamiętniając tragicznie zmarłego Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza. Miejsce będzie udostępnione od piątku (18 stycznia) od godz. 9:00.

Również w Ustroniu władze miasta umożliwiają uczczenie pamięci prezydenta Gdańska, Przemysław Korcz burmistrz Ustronia - Chociaż dzieli nas ponad 600 km chcemy razem z mieszkańcami Gdańska oddać hołd wyjątkowemu człowiekowi i samorządowcowi jakim był śp. Paweł Adamowicz. W dniu pogrzebu 19 stycznia (sobota) o godz. 12.00 zapalmy znicze na ustrońskim Rynku przy wyznaczonym symbolicznym miejscu z wizerunkiem Pana prezydenta.

Dzień po uroczystościach pogrzebowych w niedzielę 20 stycznia o godz. 20.00 na ustrońskim Rynku urząd organizuje akcję w ramach ogólnopolskiego protestu przeciw przemocy oraz wsparciu działań Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Wspólnie razem zapalmy światełko do nieba symbolizujące pokój i nadzieję. Nie pozwólmy by zło jakiego byliśmy świadkami zwyciężyło nad dobrem, które możemy razem stworzyć. Spotkajmy się aby uczcić pamięć prezydenta Pawła Adamowicza i wyrazić sprzeciw przeciwko przemocy i nienawiści. Pokażmy całemu światu swoją solidarność z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy - informują organizatorzy.