Znamy już ostatecznych wykonawców, którzy wystąpią dla Piotra Żyły w Wiśle w czasie specjalnej imprezy z wiślańskim wiewiórem. To efekt zakładu, który burmistrz „perły Beskidów” przegrał. Skoczek w Wisły przywiózł dwa krążki, brąz indywidualnie i złoto w drużynie. Żyła w nagrodę mógł wybrać artystę, który wystąpi 6 maja. - Uzgodniliśmy dwóch wykonawców, ponieważ medale były dwa. Piotrek zaproponował Czadomana, który ma wolny ten termin i zgodził się wystąpić. Drugi wskazany wykonawca Zenek Martyniuk, ma już ten termin zajęty wcześniej. Zastanawialiśmy się nad Marylą Rodowicz, Michałem Szpakiem, również rozważaliśmy zespół Zakopower. Ostatecznie drugim wykonawcą, który wybraliśmy z Piotrem jest zespół Myslovitz – poinformował Tomasz Bujok.

Burmistrz przyznał, że zanim skoczek zaproponował wykonawców, drżał nieco o jego wybór. - Obawiałem się, że może wywinąć psikusa z życzeniem zagranicznego wykonawcy, którego nie będę w stanie spełnić. Wprawdzie wcześniej rozmawialiśmy o możliwościach i większego zagrożenia nie było, ale Piotrek potrafi też zaskoczyć. Z drugiej strony jako podatnika powinno go interesować, ile wydamy z budżetu miasta - dodał żartując włodarz Wisły.

Dzień z Piotrem Żyłą zaplanowano na 6 maja. Będzie obfitował w imprezy sportowe i kulturalne. Skoczek w Wiśle spotka się oczywiście z kibicami. Odsłoni też swoją tablicę w Alei Gwiazd Sportu na głównym deptaku w Wiśle. W Alei Gwiazd Sportu znajdują się pamiątkowe tablice związane z wiślańskim sportem m.in. trenerzy Apoloniusz Tajner i Jan Szturc, olimpijczycy Adam Małysz, Jan Legierski i Jan Kawulok, paraolimpijczyk Janusz Rokicki oraz Przemysław Saleta. Całodzienną imprezę zakończy koncert artystów wybranych przez Piotra Żyłę.