Wielkimi krokami zbliża się Otwarcie Sezonu Uzdrowiskowego w Ustroniu. – Jest to jedyna taka impreza w województwie, która podkreśla walory uzdrowiskowe miejscowości i jest świętem dla ośrodków sanatoryjnych oraz przebywających w nich kuracjuszy. Tegoroczna edycja to mieszanka atrakcji zarówno muzycznych, kulinarnych jak i kabaretowych – mówi Katarzyna Czyż–Kaźmierczak naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki.
Imprezę zainauguruje 15 czerwca w ustrońskim Amfiteatrze koncert Kameralnej Orkiestry Artis oraz zespołu Sound’n N’Grace. Udział w koncertach jest bezpłatny, jednak należy pamiętać o ograniczonej ilości uczestników, dlatego zachęcamy do przybycia do Amfiteatru na godz. 18.00. Uczestnicy koncertu otrzymają pamiątkowe opaski, będące wejściówką na teren imprezy.


Sobotni poranek przywita Nas plenerem artystycznym Ogrody Sztuki, zorganizowanym w parku przy Bibliotece Miejskiej im. Jana Wantuły. Stowarzyszenie Twórcze „Brzimy” zaprasza małych i dużych artystów do wspólnego tworzenia oraz podziwiania plenerowych wystaw, zarówno w sobotę jak i niedzielę. – Przeprowadzony zostanie konkurs na najlepszą pracę dziecięcą pt. „Wymarzony Ustroń”, które będą powstawać pod okiem węgierskiej artystki Asnes Nagy oraz ustrońskiego malarza Roberta Heczko – mówi Kazimierz Heczko, prezes ST „Brzimy”.

O godz. 14.00 spod Sanatorium „Równica” wyruszy korowód prezentujący ustrońskie sanatoria, szkoły, stowarzyszenia działające na terenie miasta, by następnie wspólnie otworzyć Sezon Uzdrowiskowy na ustrońskim rynku. Nie zabraknie akcentów folklorystycznych o które zadba ER Równica oraz humorystycznych, dzięki kabaretowi K2. Gwiazdą sobotniej nocy będzie „Tercet Egzotyczny”, znana ikona polskiej sceny muzycznej.
– W niedzielę skoro świt, bo już o 6 rano rozpoczniemy startem uczestników Invicta Bieg 66 – Bieg Dookoła Doliny Wisły. Od godz. 11 ustroński rynek stanie się areną kulinarnych zmagań ustrońskich i węgierskich kucharzy gotujących tradycyjny gulasz. Rywalizacja będzie połączona z zabawą i przyśpieszonym kursem języka węgierskiego dla wszystkich zainteresowanych. Na scenie pojawią się zespoły muzyczne z Hajdúnánás - naszego miasta partnerskiego na Węgrzech, ustrońska młodzież oraz zespół Holeviaters - dodaje szefowa ustrońskiej promocji.Na ten czas ustroński rynek wypełni się stoiskami przygotowanymi przez ośrodki sanatoryjne oferujące różnorodne usługi i badania profilaktyczne, lokalnych twórców oraz przedstawicieli zaprzyjaźnionych miast partnerskich. Obok Ratusza stanie strefa relaksu, gdzie będzie można wypocząć i wykonać pamiątkowe zdjęcia z tegorocznej edycji Otwarcia Sezonu.