W miniony weekend policjanci w całym garnizonie cieszyńskim zatrzymali 15 sprawców przestępstw oraz 3 poszukiwane osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Stróże prawa przeprowadzili ponad 150 interwencji. Na drogach powiatu doszło 8 kolizji. Policjanci zatrzymali 4 pijanych kierowców.
Od piątkowego popołudnia do niedzieli policjanci w powiecie cieszyńskim przeprowadzili ponad 150 interwencji. Na drogach odnotowano 8 kolizji.

Od piątku do niedzieli kryminalni odnotowali 1 rozbój i 2 włamania. W tym czasie policjanci w całym powiecie zatrzymali łącznie 15 sprawców przestępstw oraz 3 poszukiwane osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub po pościgu znaleźli się sprawcy: uszkodzenia mienia, pobicia, uszkodzenia ciała, gróźb karalnych, posiadania i przemytu narkotyków oraz czterech pijanych kierowców pojazdów i trzech bez uprawnień.

Niechlubnym „rekordzistą” wśród nietrzeźwych kierowców w weekend był 51-letni mieszkaniec Chybia zatrzymany w niedzielę. Tuż po 21.00 na ulicy Podleśnej w Chybiu policjanci z strumieńskiego komisariatu zatrzymali jadącego zygzakiem motorowerzystę. Badanie alkomatem kierowcy wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. Pozostali pijani kierowcy zostali zatrzymani w Zaborzu, Chybiu i Koniakowie. Natomiast w Cieszynie i Strumieniu policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę samochodem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Dwa włamania odnotowano w piątek w Cieszynie i Kaczycach. W obu przypadkach z mieszkań złodzieje skradli pieniądze oraz biżuterię. W piątek i sobotę policjanci zatrzymali 3 osoby, które posiadały narkotyki. Mundurowi zarekwirowali łącznie kilkadziesiąt gramów marihuany. W sobotę po 21.00 na ulicy 3 Maja w Ustroniu policjanci z komisariatu zatrzymali 28-letnią kobietę, która uszkodziła zaparkowany samochód. Straty sięgają 1000 złotych. W niedzielę o 1.30 na ulicy Puńcowskiej w Cieszynie policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców miasta w wieku 18 i 31 lat, którzy dopuścili się pobicia 18-latka.

O losie zatrzymanych sprawców przestępstw wkrótce zadecyduje prokurator i sąd