Wielkimi krokami zbliżają się największe warsztaty rękodzieła w kraju. Twórcy rękodzieła spotkają się już po raz ósmy w Ustroniu.

Jak mówi główna organizatorka „Warsztatów Twórczo Zakręconych” Katarzyna Kubaszewska: -

To tu miłośnicy rękodzieła z całej Polski i nie tylko, spotykają się, aby wspólnie podczas organizowanych warsztatów przekazywać sobie wiedzę dotyczącą różnego typu technik „hand made”. W ciągu czterech dni odbędzie się 139 warsztatów, które poprowadzi 42 instruktorów w prawie 70 różnych technikach rękodzieła. Warsztaty Twórczo Zakręcone, to raj na ziemi dla wszystkich, którzy kochają hand made. Między innymi będzie można poznać: sutasz, wire wrapping, haft florencki, haft brazylijski, frywolitkę czółenkową, haft cieniowany, koronkę klockową, haft koralikowy, koronkę koniakowską, Zipper Art, czyli biżuterię z zamków błyskawicznych, malowanie wełną, quilling, beading, foamiran, koronkę teneryfową, kanzashi, patchwork, mini witraże, pisanki ażurowe, scrapbooking, haft wstążeczkowy, zdobienie pierników, filcowanie na mokro, chainmaille, trawiene miedzi i wiele innych ciekawych technik rękodzieła – wylicza główna organizatorka warsztatów.

Jeszcze tylko jutro, tj. w poniedziałek 9 października 2017 r. będzie można internetowo zapisać się na interesujące nas warsztaty. Kto nie zdąży, będzie mógł zapisać się na warsztaty bezpośrednio w Centrum Wypoczynkowo-Szkoleniowym "GWAREK" (Ustroń ul. Wczasowa 49) w dniach 12-15.10.2017 r.

Warsztaty będą odbywały się w trzygodzinnych blokach według następującego harmonogramu:

  • 10 czwartek: 1700 – 2000
  • 10 piątek: 900 – 1200 i 1500 – 1800
  • 10 sobota: 900 – 1200 i 1500 – 1800
  • 10 niedziela: 900 – 1200

 

Koszt jednego warsztatu wynosi 37 zł.

Jednorazowa opłata organizacyjna – 22 zł

 

Materiały potrzebne na poszczególne warsztaty zapewniają organizatorzy i instruktorzy. Wykaz wszystkich warsztatów znajduje się w harmonogramie na stronie www.tworczozakreceni.org , tam też opisane są poszczególne techniki i przedstawieni są wszyscy instruktorzy prowadzący nasze warsztaty.

Na miejscu można będzie zakupić materiały i narzędzia do rękodzieła w sklepikach, które co roku są stałym elementem naszej imprezy, tak jak wystawa prac wykonanych i przywiezionych przez twórczo zakręconych uczestników.

 

- Wszystkich, którzy jeszcze nie uczestniczyli w Warsztatach Twórczo Zakręconych uprzedzam to jest zaraźliwe. Raz się skusisz, a będziesz wracał stale i wciąż będzie Ci mało J. Zapraszamy wszystkich Twórczo Zakręconych i tych, którzy mają ochotę rozpocząć swoją przygodę z rękodziełem. Na taką skalę, to jedyna taka impreza w Polsce – podkreśla Katarzyna Kubaszewska.