19 stycznia 2018r. w piątek w ustrońskim ratuszu podpisano deklaracje o wzajemnej współpracy pomiędzy Miastem Ustroń a dwoma zespołami rowerowymi. Kolarstwo górskie i team CST 7R reprezentował Dariusz Batek - mistrzem Polski na czele oraz kolarstwo zjazdowe i Doka Downhill City Team w składzie Martyna Gruszka i Kamil Kunrad (mieszkańcy Ustroń).

Organizacja imprez sportowych w mieście pozwoliła na nawiązanie wielu kontaktów w środowisku kolarskim. Przerodziło się to w pomysł nawiązania oficjalnej współpracy, która nastawiona jest na wzajemną promocję, zarówno zawodników, jak i potencjału sportowego Miasta Ustroń.
O powodach podjęcia współpracy z przedstawicielami kolarstwa opowiada włodarz Ustronia Ireneusz Szarzec . – Zdecydowaliśmy się na współpracę ze względu na to, że sporty kolarskie są najbliższe idei uzdrowiska i zdrowego trybu życia. Ustroń to doskonałe miejsce do uprawiania sportu, jakim jest kolarstwo.  To właśnie tutaj znaleźć można naturalne górskie trasy oferujące niezapomniane widoki. Ustroń to także uzdrowisko oferujące doskonałą bazę do rehabilitacji, ale także profilaktyki dla sportowców. Cieszy mnie, że również prywatni przedsiębiorcy wspierają inicjatywy sportowe – podkreśla burmistrz Ustronia.


Poza zaangażowaniem finansowym zawodnicy mogą liczyć na pełne wsparcie w dążeniu do najwyższych celów o czym wspomniała Martyna Gruszka – Jest to dla nas ogromne wyróżnienie ze strony miasta, w którym mieszkamy od zawsze. Dla Ustronia to promocja poprzez widoczne na koszulkach zawodników i materiałach reklamowych logo podczas zawodów rozgrywanych w Polsce i poza granicami naszego kraju. – Dziękujemy burmistrzowi za stworzenie możliwości współpracy i mamy nadzieję, że obie strony będą zadowolone – takie słowa podziękowania popłynęły również z ust mistrza Polski w kolarstwie górskim Dariusza Batka


– Jest to początek oficjalnej współpracy ze sportowcami związanymi z Ustroniem. Ustroń ma szczęście, że to właśnie z nim związanych jest wielu wybitnych sportowców, których warto wspierać ­– podsumowując podkreśliła Katarzyna Czyż-Kaźmierczak naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki ustrońskiego magistratu.
Na koniec młodzi Ustroniacy zaprezentowali małą dawkę swoich umiejętności zjeżdżając po urzędowych schodach.