- W ostatnią niedzielę mieliśmy okazję zadebiutować z naszą propozycją bezpłatnych przejazdów dla rodziców w niedziele wolne od handlu. Okazuje się, że akcja wyjątkowo przypadła do gustu śląskim rodzinom. Z naszej oferty skorzystało prawie 4400 osób. Z czego blisko 1000 osób na trasie do Wisły i Ustronia - poinformowała Magdalena Iwańska rzecznik prasowy Kolei Śląskich

Szczęśliwie pierwsza Rodzinna Niedziela zbiegła się z długo wyczekiwanym ociepleniem i nadejściem wiosny – nic zatem dziwnego, że w tym dniu nie brakowało amatorów wypraw w góry. Stąd też największym zainteresowaniem cieszyły się nasze połączenia w kierunku Wisły oraz Żywca i Zwardonia. Na taki kierunek weekendowych wypraw zdecydowała się prawie połowa uczestników akcji. Nie brakowało również chętnych na wycieczkę do Cieszyna czy Raciborza.

- Cieszymy się, że tak wiele rodzin z naszego województwa miało okazję wybrać się z nami na wycieczkę w ten słoneczny dzień – mówi prezes Kolei Śląskich Wojciech Dinges. - Jest to na pewno zdrowy sposób spędzania czasu i ekologiczny sposób podróżowania, do czego chcemy w Kolejach Śląskich zachęcać dzieci i ich rodziców – dodaje.

Dla przypomnienia, bezpłatne przejazdy dla rodziców oferujemy w każdą pierwszą niehandlową niedzielę w miesiącu. Kolejne okazje do skorzystania z Rodzinnych Niedzieli nadarzą się zatem 1 kwietnia, 13 maja i 10 czerwca. Wówczas wystarczy kupić bilet jedynie dla dziecka – jeden lub dwójka rodziców jadą całkowicie bezpłatnie.