20 lipca rozpoczłą się w Wiśle weekend ze skokami narciarskimi. Na skoczni im. Adama Małysza odbyły się kwalifikacje do konkursu FIS Grand Prix w skokach narciarskich, a na placu Hoffa najlepszym zawodnikom kwalifikacji wręczono numery startowe i odsłonieto tablicę Waltera Hofera w wiślańskiej Alei Gwiazd Sportu.

Tylko pół metra zabrakło Kamilowi Stochowi do wyrównania letniego rekordu skoczni Słoweńca Jure Šinkovca z 2010 roku. Po kapitalnym locie na 137. metr trzykrotny mistrz olimpijski pewnie wygrał kwalifikacje do niedzielnego, indywidualnego konkursu na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Tuż za nim uplasował się Piotr Żyła (131 metrów). Do niedzielnych zawodów awansował komplet 11 Polaków. W pierwszej "dziesiątce" znaleźli się jeszcze Aleksander Zniszczoł i Maciej Kot. Pełne wyniki kwalifikacji można zobaczyć TUTAJ.

Po kwalifikacjach skoczkowie wraz z Walterem Hoferem, dyrektorem Pucharu Świata w skokach narciarskich FIS, spotkali się z kibicami na wiślańskim rynku. Po przywitaniu wszystkich zgromadzonych i życzeniach mnóstwa sportowych emocji, które złożyli burmistrz Wisły Tomasz Bujok i prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, nastąpiło wręczenie plastronów najlepszym skoczkom kwalifikacji. Cieszymy się, że wśród nich znaleźli się dwaj reprezentanci WSS Wisła Piotr Żyła i Olek Zniszczoł.

Po wręczeniu numerów podziekowania dla Waltera Hofera złożył burmistrz Tomasz Bujok. - Dziękujemy za współpracę i Pana wsparcie przy staraniach o organizację zawodów Pucharu Świata i FIS Grand Prix. Dziękujemy za przychylność, na którą zawsze możemy liczyć i która była nam bardzo potrzebna - zwrócił się do dyrektora FIS gospodarz naszego miasta.

Dobry wieczór - przywitał po polsku zgromadzonych Walter Hofer, wzbudzając owację. - Miejsce w Alei Gwiazd Sportu w Wiśle to dla mnie duże wyróżnienie, ale traktuję je nie jako nagrodę osobistą, ale docenienie całego sztabu ludzi, z którymi współpracuję, oraz skoczków i kibiców. Wszyscy tworzymy wokół skoków narciarskich wspaniałą atmosferę - powiedział dyrektor Pucharu Świata, a następnie w towarzystwie prezesa PZN i burmistrza Wisły przemaszerował szpalerem, utworzonym przez młodych skoczków WSS Wisła, by odsłonić tablicę ze swoim nazwiskiem w Alei Gwiazd Sportu.

Walterowi Hoferowi gratulowali także skoczkowie i kibice, którzy owacyjnie przyjęli Austriaka na placu Hoffa. Po części oficjalnej odbył się krótki i efektowny pokaz taneczny zespołu z Wisły. Krzysztof Głombowicz i DJ Adam Cieślar, którzy wspaniale prowadzili całą zabawę, jeszcze trochę pograli dla zgromadzonych gości i zakończyli imprezę, która płynnie zamieniła się w... wyścigi "Maluchów" (Fiat 126p). Całość zakończyła dyskoteka na "binie" w Parku Kopczyńskiego.