W Wiśle Czarnem odbędzie się niecodzienna impreza rowerowa. W dniach 15-16 czerwca 2018 r. na starcie wyścigu staną zawodnicy (drużyny), którzy poprzez pokonanie 100 pętli (1 pętla = 4,6 km) wokół Jeziora Czerniańskiego uczczą jubileusz 100 lat odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Oprócz wymiaru jubileuszowego wyścigu ważnym aspektem imprezy jest cel charytatywny. Każda z drużyn, która chce uzyskać status VIP, musi zebrać od darczyńców i sponsorów 1000 zł na leczenie 3-letniego Przemka Bujoka z Ustronia, który cierpi na bardzo rzadką chorobę a-HUS. Zebrane pieniądze każda drużyna w 100% przekazuje na konto fundacji Iskierka, która prowadzi zbiórkę środków na leczenie Przemka.

W sobotę 16 czerwca przewidziane są także zawody indywidualne dla dzieci w wieku do 13 lat. Jest zatem okazja, aby do Wisły Czarnego zjechały całe rodziny.

Na zakończenie wyścigu organizatorzy zapraszają na koncert zespołu „Pathlife” z Bielska-Białej. Koncert rozpocznie się na działce przy „Fojtuli” w Wiśle Czarnem o godz. 18.00.

Wszelkie szczegóły, dodatkowe informacje a także możliwość zgłoszenia swojej drużyny do sztafety lub dziecka do zawodów indywidualnych znajduje się na stronie www.sztafetarowerowa100.pl.Obchody Ewangelicy Niepodległej:
Sztafeta rowerowa jest częścią obchodów jubileuszu 100 lat odzyskania Niepodległości, organizowanych przez Diecezję Cieszyńską Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP pod hasłem „Ewangelicy Niepodległej”. Organizatorem sztafety jest Parafia Ewangelicko-Augsburska w Wiśle Czarnem.