Ustroń, wspólnie z trzema innymi miastami w Polsce znalazł się na trasie Świątecznego Konwoju Radia ZET. 9 i 10 grudnia ustroński rynek wypełni się świąteczną atmosferą, muzyką, konkursami, warsztatami i występami. W tych dniach na Rynku stanie Świąteczne Studio Radia ZET.

- W najbliższy weekend naprawdę warto odwiedzić Ustroń i świąteczne miasteczko na Rynku. Chcielibyśmy razem z mieszkańcami, turystami i słuchaczami Radia ZET zrobić wielkie WOW i wspólnie rozświetlić choinkę ustrońską. Dzięki wsparciu Nadleśnictwa Ustroń każdy będzie mógł zabrać do domu odrobinę świątecznej atmosfery w postaci gałązek jodłowych. Ale w Święta nie chodzi tylko o to, żeby brać ale przede wszystkim o to by coś od siebie dać. Przygotowaliśmy ekologiczne drewniane gwiazdki, które będzie można ozdobić wg własnego pomysłu i udekorować nimi choinki wokół ustrońskiej szopki – mówi Katarzyna Czyż-Kaźmierczak Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Ustroń.

- Będzie można otrzymać specjalną bombkę radiową, zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, stworzyć i wysłać swoją własną kartkę świąteczną. Mikołajowe ryksze będą podwozić mieszkańców i turystów do radiowego miasteczka. Przygotowaliśmy specjalny tron Mikołajowy i wiele wspaniałych atrakcji. Będzie przede wszystkim wspaniała zabawa – zaprasza szefowa ustrońskiej promocji.

Do przybycia na ustroński rynek zachęca również dziennikarz Radia Zet Kamil Nosel: - Nasi goście będą mieli okazję spędzić czas w Strefie Mikołaja, w której będziemy rozdawać upominki oraz gdzie będzie można zrobić sobie zdjęcie ze św. Mikołajem, co będzie stanowić unikatowe doświadczenie, nie tylko dla najmłodszych uczestników. Oprócz tego za pośrednictwem Radia ZET będzie można wysłać życzenia świąteczne do najbliższych, czy też listy do Św. Mikołaja za pomocą helowych balonów, wypuszczanych w niebo - podkreśla Nosel.
- Na Ustrońskim Jarmarku Świątecznym, trwającym od 9 grudnia, przeniesiemy się do klimatycznego miasteczka, w którym przywita nas zapach świąt, rodzimy folklor oraz pokazy rękodzielnicze. Przechadzając się wokół stoisk i kramów będziemy mogli wspólnie kolędować, brać udział w warsztatach takich jak: wspólne wykonywanie ekologicznych ozdób świątecznych oraz pobawić się w rytmie kapeli i zespołów góralskich m.in. Estrada Regionalna Równica, Estrada Ludowa Czantoria, zespoły MISTIC, Karolina Kidoń z gośćmi i wiele innych
- dodaje znany prezenter.

Na Ustroński Jarmark Świąteczny zapraszają Miasto Ustroń, Kolej Linowa Czantoria i Radio ZET.