W dniach 16-17 lutego narciarze biegowi z Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego rywalizowali na trasach Centralnego Ośrodka Sportowego w Ptaszkowej, gdzie odbyły się zawody w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biegów Narciarskich – Puchar Grupy Azoty. Była to piąta edycja tego cyklu zmagań.

Podczas zawodów w Ptaszkowej biegano techniką dowolną, z tą różnicą, że w pierwszym dniu zawodnicy startowali co 30 sekund, a w drugim ze startu wspólnego. Biegano na sztucznie naśnieżonej pętli o długości 2,5 km. Trasa z długimi podbiegami i bardzo ostrymi zakrętami była trudna, ale nasi zawodnicy dobrze sobie z nią poradzili. Dwa srebrne medale wywalczyła Laura Wantulok, startująca w kategorii juniorka D, natomiast Kamila Haratyk w tej samej grupie zajmowała 3. i 4. lokatę.

Oto miejsca, jakie zajmowali zawodnicy i zawodniczki WSS Wisła:
16 lutego
JUNIOR C: 6. Gabriel Boś, 33. Tomasz Wąsowicz;
JUNIORKA C: 22. Aleksandra Raszka, 36. Paulina Cieślar;
JUNIOR D: 9. Dawid Pilch, 15. Piotr Palka, 23. Piotr Szturc, 39. Stanisław Boś;
JUNIORKA D: 2. Laura Wantulok, 3. Kamila Haratyk, 31. Olga Cieślar;
17 lutego
JUNIOR C: 8. Gabriel Boś, 33. Tomasz Wąsowicz;
JUNIORKA C: 19. Aleksandra Raszka, 35. Paulina Cieślar;
JUNIOR D: 14. Piotr Palka, 16. Dawid Pilch, 34. Piotr Szturc, 51. Stanisław Boś;
JUNIORKA D: 2. Laura Wantulok, 4. Kamila Haratyk, 24. Olga Cieślar.

Łącznie zawodnicy WSS Wisła zdobyli 290 punktów i w klasyfikacji generalnej zajmujemy 11. miejsce wśród 30 sklasyfikowanych klubów z całej Polski. Wielkie brawa i gratulacje dla naszych wszystkich zawodników i zawodniczek za waleczną postawę podczas zawodów i piękne reprezentowanie klubu i Wisły na ogólnopolskich zawodach.

Finał Pucharu Grupy Azoty na trasach biegowych na Kubalonce już 9 i 10 marca. Serdecznie zapraszamy do kibicowania!