Oj, działo się w Wiśle 16 listopada. Dziś ruszył Puchar Świata w skokach narciarskich.

Na początku treningi i kwalifikacje na skoczni im. Adama Małysza, potem ceremonia wręczenia numerów startowych i zabawa w Strefie Kibica. W Wiśle po raz kolejny wielkie święto skoków! W kwalifikacjach najleposzy był Jewgienij Klimow z Rosji, przed Dawidem Kubackim i Niemcem Stephanem Leyhe. Kompletne wyniki kwalifikikacji można zobaczyć TUTAJ.

Zaraz po emocjach sportowych najlepsza "10" skoczków zjechała do centrum Wisły, by tradycyjnie w Strefie Kibica spotkać się z fanami i odebrać plastrony. Wręczali je burmistrz Wisły Tomasz Bujok, prezes PZN Apoloniusz Tajner i legenda polskich skoków narciarskich Adam Małysz. Była okazja do pamiątkowych zdjęć i zdobycia autogrfu. Wśród zawodników znalazł się Junshiro Kobayashi, zwycięzca konkursu inauguracyjnego Pucharu Świata sprzed roku. Japończyk odebrał z rąk prezesa Apoloniusza Tajnera replikę pucharu za wygraną z poprzedniego sezonu, gdyż oryginalny puchar niestety... stłukł się podczas trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło Kraj Kwitnącej Wiśni. Ten piękny gest zawodnik z Japonii zapewne zapamięta na długo.

Po ceremonii kibice bawili się w rytmach muzyki granej przez DJ-a Goldiego. Kolejne sportowe emocje na skoczni i w Strefie Kibica już jutro!