SnowVolley niecodzienna odmiana siatkówki, będzie u nas! Siatkarskie zmagania na śniegu odbędą się w ten weekend w Wiśle. Miłośnicy siatkówki tym razem będą rywalizować na śniegu.

 Ta odmiana zrodziła się w Austrii w 2009 roku. Pierwszy polski turniej odbył się w marcu 2015 roku. Miłośnicy tej dyscypliny mimo zimna rywalizowali w Rzykach, niedaleko Andrychowa. Rozgrywki cieszyły się sporym zainteresowaniem, dlatego SnowVolley powraca w tym roku.

 

Już sama nazwa turniejów wzbudza ciekawość innych. Często spotykam się z pytaniami, jak to grają w siatkówkę na śniegu. Na bosaka i w krótkich spodenkach? Nie jest im zimno?  Dlatego też organizujemy SnowVolley. Chcemy pokazać kibicom, co to za dyscyplina – tłumaczy organizator turniejów, właściciel firmy BDB Event, Marcin Strządała. W tym roku przy odrobinie mrozu, dodamy garść dobrej muzyki oraz dużo uśmiechu i świetnej atmosfery, a to zapowiada nam naprawdę fajną mieszankę. I wbrew temu co mogłoby się wydawać, zawodnicy nie będą grali śnieżkami – przygotujemy dla nich piłki - dodaje Strządała.

Dwa turnieje zaplanowane na 2017 otrzymały patronat Polskiego Związku Piłki Siatkowej i po raz pierwszy rozgrywane będą jako Puchar Polski w siatkówce na śniegu. Pierwszy z nich odbędzie się na Placu Hoffa w Wiśle w dniach 18-19 luty. Na drugi pasjonaci siatkówki przeniosą się 4-5 marca na Kotelnicę Białczańską. W obu miejscach odbędą się zmagania kobiet i mężczyzn. Oprócz siatkarskiej rywalizacji organizator zapewnia sporo atrakcji i świetnej zabawy dla kibiców, dla przykładu w sobotę 18 lutego w Wiśle odbędzie się mecz gwiazd zagrają znani kabareciarze i siatkarze przeciwko reprezentacji Wisły.

Siatkówka na śniegu niewiele różni się od plażowej odmiany tej dyscypliny. Zawodnicy rywalizują parami według tych samych zasad co latem. Uchylając rąbka tajemnicy, nie grają boso, tylko w piłkarskich korkach. Resztę najlepiej sprawdzić samemu w Wiśle i Białce Tatrzańskiej i poznać pierwszych triumfatorów Pucharu Polski w siatkówce na śniegu. 

 

Puchar Polski SnowVolley 2017:

18-19 luty – Wisła, plac Hoffa 

04-05 marca – Białka Tatrzańska, Kotelnica