8 grudnia w siedzibie Urzędu Miejskiego w Wiśle burmistrz Tomasz Bujok i prezes zarządu firmy Wodpol Adam Marszałek podpisali umowę na wykonanie modernizacji budynku dworca kolejowego w centrum miasta. Inwestycja będzie kosztować miasto 4 847 478,77 zł, a prace mają zakończyć się w sierpniu 2018 roku.

Dworzec PKP Wisła Uzdrowisko do wizytówek turystycznej miejscowości nie należy. Zamknięty na cztery spusty obiekt niszczeje, ale już wkrótce budynek ma odzyskać swój blask. – Miasto turystyczne potrzebuje dworca, w którym podróżni będą mieli się gdzie schronić i który nie będzie szpecił krajobrazu. Cieszę się, że po kilku latach starań w końcu wyremontujemy ten obiekt. Liczę na to, że dworzec będzie nie tylko centrum komunikacyjnym Wisły, ale także miejscem spotkań mieszkańców i turystów – mówi burmistrz Tomasz Bujok.

Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum firm Wodpol z Żywca i MS Company z Węgierskiej Górki. Prezes tej pierwszej – Adam Marszałek zapewniał podczas podpisania stosownych umów, że prace modernizacyjne ruszą pełną parą już w styczniu. Burmistrz Tomasz Bujok zaznacza, że Gmina niebawem ogłosi przetarg na wyłonienie najemcy części dworca, który będzie tam prowadził działalność. – Chcemy, by to miejsce zapraszało, a nie odpychało potencjalnych klientów. Mam nadzieję, że po zakończeniu inwestycji wszyscy mieszkańcy oraz turyści będą zadowoleni i będą chcieli tam przychodzić. Miasto natomiast zyska kolejny fajny obiekt, który będzie tętnił życiem – opowiada gospodarz Wisły.

Obok modernizacji wiślańskiego basenu, która ruszy także w przyszłym roku, remont dworca PKP Wisła Uzdrowisko będzie drugą największą inwestycją miejską w bieżącej kadencji samorządu.