Od 17 sierpnia Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach będzie prowadził remont na drodze wojewódzkiej nr 942, łączącej Wisłę ze Szczyrkiem. Znamy już szczegóły na temat tego, jak będą przebiegać prace. Pierwszych utrudnień można się spodziewać już 16 sierpnia, a będą one związane z rozruchem technologicznym.

Remont DW 942 obejmie odcinek od mostku za Skocznią im. Adama Małysza w Wiśle Malince do Białego Krzyża, a prace będą polegały na wymianie nawierzchni bitumicznej drogi.

Modernizacja będzie podzielona na dwa etapy. W pierwszym, od 17 do 23 sierpnia, remontowany będzie fragment ulicy od Malinki Pieczki w stronę Białego Krzyża. W tych dniach, w godzinach 7:00-19:00, zamykane będą kolejno odcinki na długości ok. 1-1,5 km. Pozostałe fragmenty będą otwarte dla ruchu, a poza wskazanymi godzinami oraz w weekendy droga będzie całkowicie przejezdna. W drugim etapie, od 24 sierpnia, nawierzchnia będzie wymieniana na odcinkach od Malinki Pieczki w kierunku skoczni narciarskiej. Tutaj również zamykane będą kolejno odcinki o długości ok. 1-1,5 km. Szczegółowe informacje o wyłączonych z ruchu odcinkach na dany dzień będą w porozumieniu z kierownikiem budowy na bieżąco publikowane na stronie miasta - www.wisla.pl.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem i nie nastąpią nieprzewidziane okoliczności, położenie nowej nawierzchni na drodze, a tym samym utrudnienia, powinny potrwać do końca sierpnia.

Informacji na temat remontu udziela Pan Krzysztof Sztajnert z Urzędu Miasta Wisła – tel. 693 447 544