Niezwykły gość – Romuald Koperski – pojawi się w Wiśle ramach polsko-czeskiego festiwalu podróżniczo-muzycznego. Podróżnik, pisarz, przewodnik, pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii, pilot samolotowy I klasy, dziennikarz reportażysta, fotograf, myśliwy, nurek oraz zawodowy muzyk pianista i Rekordzista Guinnessa jest autorem poczytnych książek. W wiślańskiej bibliotece 10 lutego opowie o swoich przygodach i wyprawach.

Czekając na wiosnę / Jarní Ozvĕny to festiwal podróżniczo-muzyczny / cestovatelský a hudební festiwal, od lat organizowany  przez Stowarzyszenie „Folk v Ostravĕ”. W tym roku po raz pierwszy odbędzie się także po polskiej stronie granicy – w Wiśle. Publiczność zobaczy pokazy slajdów i projekcji 3D z różnych zakątków świata, relację z wyprawy na Spitsbergen rodowitego wiślanina Bolka Cieślara – ratownika GOPR, wsłucha się w dźwięki niezwykłych instrumentów i kapel, a nawet wysłucha koncertu. Niewątpliwie gwiazdą festiwalu będzie Romuald Koperski z Gdańska Oliwy, którego sława dawno przekroczyła granice Polski. Znany podróżnik jest autorem książek „Pojedynek z Syberią”, „Przez Syberię na gapę”, „1001 Obrazów Syberii”, „Syberia Zimowa Odyseja”, „Ocean Niespokojny”, wystaw fotograficznych i wielu innych publikacji. Jego relacje inspirują innych do podejmowania wypraw w najdziksze rejony globu, a on sam w ubiegłym roku zakończył samotny rejs: przepłynął Atlantyk łodzią wiosłową „Pianista”. Oczywiście Romuald Koperski jest także muzykiem, pianistą właśnie.

                Na uczestników festiwalu czekają liczne atrakcje, można będzie nie tylko spotkać ciekawych ludzi, ale m.in. wziąć udział w konkursie. Zapraszamy wszystkich miłośników podróży do wiślańskiej biblioteki.

W programie:

14:00 - pokaz slajdów,
14:30 - kapela Zespołu "Wisła"
14:55 - Jachtem po wodach Spitsbergenu - Bolesław Cieślar
15:50 - koncert Mr Stickman - Radim Duda
16:25 - Syberia - Zimowa odyseja - Romuald Koperski
18:00 - projekcie 3D - Tatry, jaskinie świata, Wenezuela
19:00 - Przerwa i konkurs z nagrodami
19:30 - koncert BG Styl

Prowadzenie: Josef "Mick" Grim.