Ruszył remont obiektów mostowych na linii kolejowej S6 Katowice - Wisła Głębce. Spółka zarządzająca infrastrukturą kolejową PKP PLK z dniem 20 lipca rozpoczyna prace budowlane na mostach pomiędzy stacjami Wisła Obłaziec a Wisła Uzdrowisko. Można jedynie zastanawiać się nad terminem zaplanowanych prac w środku sezonu wakacyjnego. To okres kiedy najwięcej turystów korzysta z tej formy komunikacji oraz trwa największa i najdłuższa w ciągu całego roku impreza jaką jest Tydzień Kultury Beskidzkiej.
Podobne spostrzeżenia płyną od przedstawiciela jedno z przewoźników: - Zdajemy sobie sprawę z tego, że prace prowadzone przez PKP Polskie Linie Kolejowe są niezbędne i finalnie prowadzą do poprawy jakości infrastruktury kolejowej. Niemniej jednak w przypadku remontów na linii Katowice–Wisła Głębce wydaje nam się, że mogłyby być one zaplanowane w bardziej przyjazny sposób – nie tylko dla przewoźnika, ale przede wszystkim dla pasażerów. Wakacje to okres, gdy kursy do Wisły cieszą się szczególną popularnością - zauważa rzecznik Kolei Śląskich Michał Wawrzaszek.
Od 20 VII – do 2 IX będzie obowiązywać zamknięcie linii kolejowej pomiędzy stacjami Wisła Obłaziec a Wisła Głębce. Z tego względu na powyższym odcinku Koleje Śląskie oraz TLK wprowadzają zastępczą komunikację autobusową. W przypadku dwóch pociągów KŚ stacją przesiadkową będzie Ustroń Polana – dotyczy to pierwszego kursu z Wisły Głębce 05:02 (pociąg nr 44280) i ostatniego do Wisły Głębce 22:05 (pociąg nr 49321).