ORGANIZACJA RUCHU i PARKINGI

 

Tak jak w poprzednich latach przed rozpoczęciem zawodów zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu w rejonie skoczni. W sobotę oraz w niedzielę zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na ulicy Malinka od skrzyżowania z ulicą Wyzwolenia i Czarne, aż do parkingu znajdującego się pod stokiem narciarskim w Cieńkowie. Wprowadzenie ruchu wahadłowego jest uzależnione od natężenia ruchu pieszych i pojazdów. Zmiany mogą nastąpić już nawet kilka godzin przed rozpoczęciem konkursu, aż do zakończenia zawodów. Jednym pasem jezdni będzie odbywał się ruch pojazdów, a drugim będą mogli poruszać się piesi. W tym miejscu ruchem kierować będą policjanci drogówki. W piątek podczas treningów na skoczni nie wprowadzono zmian w ruchu na drogach Wisły.

 

Uwaga kierowcy!

 

Po zakończeniu zawodów zmotoryzowani, którzy zaparkowali swoje samochody przed skrzyżowaniem ulic Wyzwolenia, Malinka i Czarne nie będą mogli jechać w kierunku Szczyrku. Kierowcy będą musieli kierować się do centrum miasta i dalej drogą 941 w kierunku do Katowic. To samo dotyczy kierowców, którzy zaparkowali auta po drugiej stronie skoczni. Nie będą mogli oni jechać w kierunku centrum miasta. Policjanci będą wszystkich kierować na drogę do Szczyrku.

 

W rejonie skoczni ruch pojazdów w obie strony zostanie przywrócony gdy większość kibiców opuści obiekt oraz kierowcy pojazdów wyjadą z parkingów. Mundurowi zwracają się z apelem do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności i bezwzględne respektowanie poleceń służb porządkowych i policjantów!

 

Parkingi dla uczestników imprezy:

- od strony centrum miasta:

P-1" Parkingi przy ul. Malinka w sąsiedztwie skoczni po obu stronach drogi – łącznie 250 samochodów os.

P-1. Parking przy ul. Wyzwolenia (rejon wyciągu narciarskiego „Nowa Osada”) – 300 samochodów osobowych – częściowo może być zajęty przez narciarzy

P-3. Parking przy ul. Wyzwolenia (poniżej DW ”Rymer”) – 50 samochodów osobowych

P-4. Parking w rejonie Karczmy Beskidzkiej

P-5. Parking przy ul. Wyzwolenia („Jonidło”) - 300 samochodów osobowych

 

- od strony Szczyrku:

P-6.Parking przy ul. Malinczanów – 100 samochodów osobowych

P-7. Parking przy ul. Malinka (za skocznią) – 100 samochodów osobowych – częściowo zajęty przez pojazdy organizatora

P-8. Parking w rejonie restauracji Malinówka

P-10. Parking przy SP nr 3 w Wiśle Malince – 80 samochodów osobowych

P-11. Parking przy ul. Malinka (rejon wyciągu narciarskiego „Klepki”) – 200 samochodów osobowych

P-12. Parking przy ul. Malinka (rejon wyciągu narciarskiego „Cieńków”) – 200 samochodów osobowych – częściowo może być zajęty przez narciarzy

parkingi na terenie Wisły Czarne dla autobusów:

P-13. Parking przy ul. Czarne w rejonie PTTK – 20 autobusów

P-14. Parking przy ul. Czarne – 10 autobusów

P-15. Parking przy ul. Czarne – 20 autobusów

P-16. Parking przy ul. Czarna Wisełka – 15 autobusów

STREFA KIBICA

Strefa Kibica zostanie ulokowana w centrum miasta Wisła. Oprócz namiotu dla kibiców, w którym na rynku będzie można oglądać transmisję ze skoczni, na placu odbędzie się zlot foodtrucków, czyli ciężarówek i busów z przeróżnym jedzeniem ze wszystkich stron świata.

 

Strefa zostanie otwarta w piątek, 13 stycznia, o godzinie 20:00. Na scenie amfiteatru odbędzie się uroczysta ceremonia wręczenie numerów startowych czołówce klasyfikacji Pucharu Świata. Wśród nich będzie można przywitać aktualnego lidera Domena Prevca oraz tracącego do niego tylko kilka punktów Daniela Andre Tande. Na ceremonii wśród najlepszych pojawi się również trzech polskich skoczków: Kamil Stoch, Maciej Kot i Piotr Żyła. Zaraz po wręczeniu plastronów, do zabawy kibiców zagrzeje regionalny zespół „Równica”. Późnym wieczorem scenę przejmie Dj Adam, a impreza nabierze odrobinę klimatów dyskotekowych.


W sobotę, 14 stycznia, o 16:00 rozpocznie się transmisja skoków. Okraszać komentarzem do konkursu indywidualnego oraz zagrzewać do kibicowania będzie Krzysztof Głombowicz. Po zakończeniu transmisji wystąpi gwiazda wieczoru - zespół „Weekend” znany z takich hitów jak „Ona tańczy dla mnie” oraz „Za każdą chwilę z Tobą”. Tak jak dzień wcześniej w klubowe klimaty przeniesie kibiców Dj Adam.

 

Transmisja drugiego konkursu indywidualnego rozpocznie się w niedzielę (15.01) o godzinie 16:00. Tak jak w dniu poprzednim komentarz będzie prowadzony przez Krzysztofa Głombowicza. Na scenie Amfiteatru o godzinie 20:00 wystąpi zespół Baciary z rodzinnego miasta Kamila Stocha.

Zachęcamy do odwiedzenia Wiślańskiej Strefie Kibica. Na wszystkie atrakcje w strefie wstęp wolny.

AUTOBUSY

W dniu 13,14,15 stycznia 2017 r. przewozy do i ze skoczni odbywać się będą w ramach komunikacji regularnej podanej na tablicach rozkładu jazdy i na podstawie wykupionego u kierowcy biletu. Ponadto:
- w dniu 14 i 15 stycznia 2017 r. uruchomiona będzie komunikacja dodatkowa,
- miejsce odjazdu na skoki w dniu 14 i 15 stycznia 2017 r. (do przystanku Nowa Osada skrzyżowanie) to przystanek przy cukierni i aptece koło Placu Hoffa oraz przystanek na ul. Olimpijskiej,
- miejsce odjazdu po skokach w dniu 14 i 15 stycznia 2017 r. (do przystanku ul. Kolejowa) to skrzyżowanie Nowa Osada - przystanek na drodze z Czarnego.

Przewóz osób w ramach dodatkowej komunikacji odbywać się będzie na podstawie wykupionego u kierowcy biletu ważnego na przejazd tam i z powrotem w cenie 8 zł.
Odjazdy dodatkowych autobusów na skoki odbywać się będą co 15 minut z możliwością częstszych odjazdów stosownie do potrzeb, od godz. 13.15 do godz. 15.50.

Odwóz chętnych osób po skokach narciarskich będzie się odbywał do 60 minut od ich zakończenia, w miarę zapełniania autobusów i przejezdności drogi.

PROGRAM ZAWODÓW

13.01.2017, piątek
- 11:00 - odprawa kierowników drużyn
- 16:00 - trening oficjalny (2 serie)
- 18:00 - kwalifikacje

14.01.2017, sobota
- 15:00 - seria próbna
- 16:00 - pierwsza seria konkursowa
              seria finałowa
              ceremonia rozdania nagród

15.01.2017, niedziela
- 14:30 - kwalifikacje
- 16:00 - pierwsza seria konkursowa
              seria finałowa
              ceremonia rozdania nagród