Już dziś w Wiśle rusza FIS Grand Prix w skokach narciarskich. Wielkie święto sportu rozpocznie się od kwalifikacji i odsłonięcia tablicy Waltera Hofera w Alei Gwiazd Sportu.

Stefan Horngacher zdecydował, że w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu indywidualnego wystartuje 11 reprezentantów Polski. W składzie znaleźli się zawodnicy z Kadry Narodowej A i B oraz jeden skoczek spoza kadry. W piątek na wiślańskim obiekcie kibice zobaczą: Kamila Stocha – najlepszego skoczka narciarskiego minionego sezonu, członków brązowej drużyny Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu – Stefana Hulę, Macieja Kota i Dawida Kubackiego, a także Piotra Żyłę, Jakuba Wolnego, Tomasza Pilcha, Pawła Wąska, Aleksandra Zniszczoła, Przemysława Kantykę i Andrzeja Stękałę.

Kwalifikacje rozpoczną się o 17:30 i poprzedzi je trening. Następnie 10 najlepszych skoczków z kwalifikacji pojawi się na placu Hoffa, by tradycyjnie odebrać plastrony z numerami startowymi. Towarzyszył im będzie Walter Hofer, dyrektor Pucharu Świata w skokach narciarskich FIS, który odsłoni swoją tablicę w Alei Gwiazd Sportu!

Program:

20.07.2018, piątek
- 16:00 - trening oficjalny (2 serie)
- 17:30 - kwalifikacje
- 19:00 - rozdanie numerów startowych dla najlepszej dziesiątki kwalifikacji i odsłonięcie tablicy Waltera Hofera w Alei Gwiazd Sportu

Program:
- ceremonia wręczenia numerów startowych,
- odsłonięcie tablicy Waltera Hofera w Alei Gwiazd Sportu,
- pokazy taneczne,
- wyścigi "Maluchów".21.07.2018, sobota - konkurs drużynowy
- 16:30 - seria próbna
- 17:30 - 1 seria konkursowa
              seria finałowa
              ceremonia dekoracji

22.07.2018, niedziela - konkurs indywidualny
- 16:30 - seria próbna
- 17:30 - 1 seria konkursowa
              seria finałowa
              ceremonia dekoracji

Wszystkie informacje na temat zawodów na stronie: http://www.wisla-malinka.com/pl/ ; http://wisla.pl/mieszkaniec/calendar/878 ; http://wisla.pl/mieszkaniec/calendar/804