Trzy wypadki drogowe, dwadzieścia kolizji i siedem osób rannych. To bilans zdarzeń w weekend na drogach powiatu cieszyńskiego. Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze.

Dlatego apelujemy o zwiększenie dbałości o swoje bezpieczeństwo na drodze.

W piątek wieczorem w Wiśle w  rejonie skrzyżowania ulic Kolejowej i Stellera kierujący samochodem potrącił dwoje pieszych. Oboje przechodzili przez przejście dla pieszych. 45-letni wiślanin, kierujący skodą był trzeźwy. Ranna 32-letnia mieszkanka Gliwic trafiła do szpitala w Cieszynie. Natomiast 36-latek z Zabrza został przetransportowany do bielskiego szpitala.

Do drugiego wypadku doszło w sobotę przed południem w Ustroniu na skrzyżowaniu ulic Katowickiej z Myśliwską. Kierująca mazdą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zderzyła się z jadącym ulicą Katowicką kierowcą golfa. Ranna została kierująca mazdą oraz dziecko przewożone w volkswagenie. 25-letnia mieszkanka Strumienia oraz dwuletnia dziewczynka zostały przewiezione do szpitala.

Tego samego dnia w Istebnej - Andziołówce doszło do kolejnego wypadku. Kilka minut po 21.00 kierujący fiatem stilo 21-letni mieszkaniec Puńcowa na zakręcie drogi DW 941 zjechał z jedni i uderzył w betonowy słup. Kierowca oraz dwaj pasażerowie w wieku 18 i 24 lat zostali ranni. Wszyscy zostali przewiezieni do szpitala w Cieszynie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący był w stanie nietrzeźwym. Mężczyźnie pobrano krew do badań.
Okoliczności wszystkich wypadków wyjaśniają policjanci z cieszyńskiego wydziału kryminalnego.

Pamiętajmy, że chwila naszej nieuwagi może kosztować nas lub innych uczestników ruchu drogowego utratę zdrowia lub życia. Wsiadając za kierownicę jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale i pozostałych użytkowników dróg.

Jesień, w porównaniu do lata, jest niebezpieczniejsza dla wszystkich uczestników ruchu drogowego - pieszych, rowerzystów oraz kierujących samochodami i motocyklami. Statystyka drogowa z minionego weekendu w powiecie jest tego przykładem. Od piątkowego popołudnia do niedzieli wieczorem doszło do 3 wypadków, w których 7 osób zostało rannych. Odnotowano 20 kolizji drogowych. Mundurowi zatrzymali na drogach 4 pijanych kierowców.