18 stycznia na trasach Kubalonki po raz drugie tym sezonie rozegrano zawody w ramach Śląsko-Beskidzkiej Ligi Grupy Azoty. Tym razem młodzi adepci narciarstwa biegowego walczyli o punkty w stylu dowolnym. 
Organizatorzy przygotowali piękną trasę do stylu dowolnego, a słoneczna pogoda i lekki mróz sprzyjały rozegraniu zawodów. 
Najwięcej zawodniczek wystartowało w kategorii Juniorki D, a jako pierwsza na metę wbiegła Maria Jakubiec z LKS Klimczok Bystra,  pokonując o 2 sekundy Zuzannę Fujak z NKS Trójwieś Beskidzka. Większą stratę miała już Zofia Dusińska, kolejna zawodniczka z Klimczoka. W tej samej kategorii chłopców o czołowe lokaty na dystansie 2,5 kilometra rywalizowali zawodnicy NKS Trójwieś Beskidzka i WSS Wisła. Wygrał Łukasz Gazurek z rocznika 2003 przed swoim rówieśnikiem i kolegą z drużyny Wiktorem Wojtasem. Podium uzupełnił rok młodszy Tomasz Wąsowicz z miejscowego klubu WSS Wisła. Zawodnicy trzech różnych klubów stanęli na podium w kategorii Junior E. Wygrał Artur Baczyński z Marklowic. Drugie miejsce na dystansie 2 kilometrów zajął Dominik Kanik z LKS Klimczok Bystra, a trzecie Paweł Kawulok z MKS Istebna. Wśród Juniorek E przodowała Laura Wantulok z WSS Wisła. Na drugim miejscu znalazła się Martyna Michałek, a jako trzecia na metę wbiegła Elżbieta Zawada.