W ostatnią sobotę wiślański plac Hoffa opanowała bardzo liczna grupa... Mikołajów. Już tradycyjnie na początku grudnia w naszym mieście odbył się Mikołajowy Marsz Nordic Walking. W imprezie udział wzięło ok. 150 osób, które pokonywały dwie trasy – 10 km i 15 km z „górskim hakiem” (ok. 18,5 km).

Humory, forma, pogoda jak zwykle dopisały. Na mecie w Góralskiej Chacie „Watra” w Czarnem czekało na uczestników wiele niespodzianek i atrakcji. Najliczniejszą grupą okazała się 40-osobowa reprezentacja z Czechowic-Dziedzic. Impreza po raz pierwszy miała charakter międzynarodowy, gdyż wśród uczestników byli również goście z Czech. Ponadto swoich reprezentantów miały m.in.: Łódź, Częstochowa, Strzelce Opolskie, Katowice, Bytom, Skoczów, Tarnowskie Góry i oczywiście Wisła. Jak widać towarzystwo zjechało do naszej miejscowości z całej Polski, a osobą, która przybyła do Perły Beskidów z najdalszego zakątka kraju był Przemysław Krukowski ze Słupska. Najstarszą uczestniczką okazała się Krystyna Kurpas z Czechowic-Dziedzic, a najmłodszym uczestnikiem był Tymoteusz Procner z Wisły. Najliczniejsza rodzina Nawrockich reprezentowała Wisłę.

Wiślańskie Centrum Kultury dziękuje wszystkim, którzy pomagali przy organizacji tej mikołajkowej zabawy:

  •     sponsorom: firma BRUGI, Hotel Gołębiewski, Zakłady Mięsne Legierski Istebna, Pizzeria "U Janiego", Śląsko-Beskidzki Związek Narciarski, firma POLYSPORT;
  •     gospodarzom biesiady: Państwo Aniela i Piotr Cieślar
  •     wodzirejowi Tadeuszowi Kowalczykowi;
  •     służbie medycznej Teresie Michalskiej.