4 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. J. Śniegonia w Wiśle odbyła się uroczystość, podczas której wręczono nadane przez prezydenta Andrzeja Dudę na wniosek burmistrza Tomasza Bujoka medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Jubileusz 50-lecia związku małżeńskiego w tym roku obchodzą: Danuta i Paweł Bujok, Małgorzata i Józef Bujok, Dorota i Rufin Burda, Aniela i Rudolf Cieślar, Danuta i Jan Cieślar, Maria i Jan Cieślar, Wanda i Jerzy Cieślar, Zuzanna i Paweł Cieślar, Helena i Paweł Czyż, Helena i Andrzej Gomola, Janina i Wiktor Kalutycz, Irena i Jerzy Kolankiewicz, Krystyna i Paweł Krzok, Helena i Jan Kuczera, Władysława i Józef Legierscy, Ewa i Andrzej Marek, Lidia i Norbert Miketta, Helena i Paweł Niemczyk, Aniela i Stanisław Pilch, Helena i Andrzej Pilch, Aleksandra i Jerzy Podżorscy, Zuzanna i Józef Podżorscy, Maria i Jan Sikora, Genowefa i Józef Śliwka, Anna i Jan Wrzecionko oraz Krystyna i Andrzej Wrzecionko. Ponadto dyplomy za jubileusz 60-lecia pożycia małżeńskiego otrzymali: Zofia i Jan Bujok, Ema i Jan Czyż, Maria i Tadeusz Jastrzębscy, Joanna i Paweł Niemczyk, Helena i Paweł Polok, Ewa i Gustaw Procner, Bronisława i Gustaw Pilch, Anna i Józef Szturc oraz Danuta i Władysław Żur, natomiast 65-lecie małżeństwa świętują: Henryka i Jan Pietrzak, Wanda i Rudolf Polok, Krystyna i Andrzej Miściuk oraz Marianna i Romuald Schirmeisen.

Gratulacje składali oraz medale, dyplomy i kwiaty wręczali burmistrz Wisły Tomasz Bujok, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rafał Skurzok i sekretarz miasta Sylwester Foltyn. O oprawę artystyczną uroczystości zadbało Społeczne Ognisko Muzyczne im. J. Drozda w Wiśle, a całą ceremonię prowadziła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Beata Stebel.

Po części oficjalnej przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia, a następnie jubilaci udali się na obiad do restauracji „Dom Zdrojowy”.