27 października w sali Miejskiej Biblioteki Publicznej im. J. Śniegonia odbyła się uroczystość wręczenia „Medali za długoletnie pożycie małżeńskie”. Na wniosek burmistrza Wisły Tomasza Bujoka i postanowieniem prezydenta Andrzeja Dudy otrzymały je małżeństwa, które w roku 2016 świętują jubileusz 50-lecia wspólnego życia.

„Medalami za długoletnie pożycie małżeńskie” zostali odznaczeni: Anna i Paweł Cieślar, Maria i Karol Cieślar, Emilia i Józef Czyż, Danuta i Artur Demel, Anna i Józef Gomola, Teresa i Wojciech Jurkowski, Anna i Józef Kaczmarek, Zuzanna i Andrzej Madzia, Helena i Jan Marekwica, Zofia i Jan Matla, Wanda i Edward Miedziak, Wanda i Jan Mitręga, Helena i Bronisław Niemczyk, Anna i Paweł Nogawczyk, Emilia i Stanisław Nowicki, Zuzanna i Edward Pękała, Ewa i Jan Pilch, Helena i Jerzy Pilch, Helena i Jerzy Pilch, Anna i Jan Pinkas, Ewa i Ludwik Pinkas, Wanda i Jerzy Podżorski, Aniela i Jan Poloczek, Krystyna i Paweł Szturc, Zofia i Eryk Szulc.

Podczas uroczystości specjalnymi dyplomami zostały uhonorowane małżeństwa, które obchodzą w tym roku 60-lecie pożycia: Emilia i Władysław Cichy, Anna i Jan Cieślar, Jadwiga i Jan Gluza, Aniela i Jan Szalbot, Anna i Andrzej Szturc, oraz pary, które razem są już 65 lat: Maria i Jan Niemczyk, Irena i Antoni Sordyl. Gratulujemy!

O oprawę artystyczną ceremonii zadbał Zespół Regionalny „Wisła”, natomiast jubilaci mieli okazję spotkać się przy stole w Restauracji „Dom Zdrojowy” i zjeść wspólny obiad. Otrzymali również kosze pełne słodyczy.