Dziś po południu wiślańskim Amfiteatrze im. S. Hadyny po raz kolejny odbędzie się uroczyste wręczenie numerów startowych dziesięciu czołowym zawodnikom klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonie 2016/2017. Wśród sportowców, którzy tego wieczoru pojawią się w centrum Wisły, będzie m.in. trzech reprezentantów Polski: trzeci w „generalce” Kamil Stoch, piąty Maciej Kot oraz 10. Piotr Żyła.

Wzorem lat ubiegłych, po piątkowych kwalifikacjach odbędzie się uroczyste wręczenie numerów startowych czołowym zawodnikom Pucharu Świata Wisła 2017. Na scenie zagości dziesięciu najlepszych skoczków narciarskich w klasyfikacji generalnej cyklu, biorących udział w zawodach, które w dniach 14-15 stycznia rozegrane zostaną na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince. Tego wieczoru w wiślańskim amfiteatrze zobaczymy aż trzech reprezentantów Polski. Pierwszy z nich to Kamil Stoch, którzy przed tygodniem odniósł zwycięstwo w 65. Turnieju Czterech Skoczni i obecnie jest trzecim zawodnikiem klasyfikacji generalnej. Drugim z Biało-Czerwonych będzie Maciej Kot, który w tym prestiżowym turnieju uplasował się tuż za podium i obecnie zajmuje piąte miejsce w „generalce”. Po znakomitym Turnieju Czterech Skoczni do czołowej „10” wskoczył Piotr Żyła. Wiślanin zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, natomiast w turnieju uplasował się na znakomitym drugim miejscu, tuż za Kamilem Stochem.

Ceremonia wręczenia numerów startowych rozpocznie się o godzinie 20:00 na scenie amfiteatru w centrum Wisły. Przed rozpoczęciem tego wydarzenia kibice zgromadzeni w amfiteatrze będą mogli posłuchać DJ Adama. Następnie najlepsi skoczkowie cyklu Pucharu Świata będą opuszczali scenę przy dźwiękach muzyki regionalnej. Po ceremonii odbędzie się występ Estrady Regionalnej „Równica”, która będzie umilała wieczór zgromadzonym kibicom.

Do Wisły przyjechali prawie wszyscy skoczkowie z czołowej "10" klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zabraknie tylko reprezentanta Niemiec - Severina Freunda. W ceremonii wręczenia numerów startowych wezmą udział:
1.Domen Prevc - Słowenia
2. Daniel Andre Tande - Norwegia
3. Kamil Stoch - Polska
4. Stefan Kraft - Austria
5. Maciej Kot - Polska
6. Michael Hayboeck - Austria
7. Manuel Fettner - Austria
8. Markus Eisenbichler - Niemcy
9. Piotr Żyła (10.) - Polska
10.Andreas Kofler (11.) - Austria

Wcześniej, o godzinie 16:00 na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle-Malince rozpocznie się oficjalny trening, natomiast o 18:00 rozegrane zostaną kwalifikacje do sobotniego konkursu indywidualnego.

Wstęp na ceremonię jest bezpłatny. Zapraszamy!